Batikos paroda “Šilkinė paletė”

 

ŠILKINĖ PALETĖ

Allos Sviridenko kūrybinės dirbtuvės mokInių batikos paroda

Pristatome  Jūsų dėmesiui naują Viktorijos galerijos ir Allos Sviridenko kūrybinės dirbtuvės projektą – batikos parodą “ŠILKINĖ PALETĖ”.

Parodoje dalyvauja įvairaus amžiaus ir skirtingų profesijų žmonės, kuriuos jungia meilė tradiciniam ir visada aktualiam, dekoratyviniam bei vaizdingam batikos ir šilko tapybos menui. parodoje ekponuojami darbai sukurti dirbtuvės mokinių, vadovaujant patyrusiam pedagogui ir menininkei iš Baltarusijos Allai Sviridenko. Tai – savotiška mokinių meninė ataskaita.

Už pažįstamos batikos sąvoka slepiasi kelios šilko tapybos technikos, kurias darbų autoriai valdo arba tik susipažįsta. Tai tapyba ant šilko, batika, šibori ir kontrolinis raštas.

Visi darbai atliekti su meile ir kiekvienas iš jų pasižymi filosofiniu požiūriu, dvasingumu, išreiškia autoriaus individualumą. Jūs galite stebėti kūrybinį tobulėjimą tų autorių, kurie jau nebe pirmus metus lanko studiją.

Kūrinių kompozicijos apjungtos skirtingomis temomis: “Angelas-sargas”, “Fatimos ranka”, “Moteris ir gėlės”, “Žuvytės”, “Atsargiai lapkritis”, “Žydėjimas”.  Kūriant šiuos darbus, autoriai stengiasi ne tik įvaldyti įvairias batikos technikas, bet ir susipažinti su komponavimo pagrindais, kolorito pagalba išreikšti idėją ir nuotaiką. Todėl visi darbai pasižymi dvasingumu ir turi savyje autorių gyvenimo patirties pėdsaką, kūryba padeda jiems realizuoti save ir atskleisti savo vidinį pasaulį.

Spalvinė darbų paletė – daugialypė ir harmoninga, o spalvų žaismas ant šilko paviršiaus daro pasaulį turtingesnį ir ryškesnį. Menininkas, kuris prisiliečia teptuku prie balto šilko, dovanoja džiaugsmą sau ir Jums…

Kviečiame Jus apsilankyti parodoje ir susipažinti su nuostabiu menu – batika.

Nuotraukos iš parodos